studio

"No to hopsa" w plenerze czyli... sztuczki dla wnuczki!
realizacja i wykonanie: teatr Maszoperia
premiera czerwiec 2013 r.
czas trwania: 50 min.


Teatr Maszoperia ma przyjemność przedstawić Państwu swoją najnowszą propozycję teatralną jaką jest oryginalne widowisko plenerowe dla dzieci, rodziców i dziadków pt. "No to hopsa" czyli... sztuczki dla wnuczki.

To barwna, wieloaspektowa propozycja na letnie plenerowe festiwale, pikniki rodzinne, jarmarki będąca teatralnym widowiskiem i plenerową grą z dziećmi opartą w treści o nasze przedstawienie kameralne pt. "No to hopsa", zaś formą snującej się opowieści o przygodach jego bohatera nawiązuje - ale już w zupełnie inny, nowy sposób - do dziecięcych zabaw i układanek typu klocki, puzzle czy... gry w klasy. Przedstawienie w żywym tempie, z niecodzienną, ruchomą scenografią wzbogacone  piękną muzyką i wesołymi piosenkami z czynnym udziałem młodych widzów, wcielających się w role np. leśnych zwierzątek.

GaleriaOpowiada ono o historii chłopca wygnanego z domu przez własnych braci. Tomek rusza w świat. Z wyobrażonymi i stworzonymi przez siebie przyjaciółmi - zwierzętami zakłada teatr, aby nieść ludziom radość, uciechę. Zostaje artystą, który swoją sztuką odmienia świat i ludzi, a braciom wybacza i odwdzięcza się samym dobrem. Widowisko łączy w sobie teatr i zabawę, a młodzi widzowie mogą czynnie współtworzyć jego kształt. Obok dwójki aktorów występują tu nietypowe lalki - klockowe kukły  jako bracia Tomka   oraz stworzenia zrobione z różnych przedmiotów, które na zasadzie zaskakujących skojarzeń naśladują np. cechy zwierząt. Twórcy przedstawienia, odwołując się do dziecięcej wyobraźni oraz własnych niekonwencjonalnych doświadczeń w zakresie teatru lalek, próbują zwrócić uwagę na moc marzeń każdego człowieka, która jest w stanie zmieniać jego los i otoczenie. "No to hopsa" jest w jakimś sensie teatrem samorodnym, teatrem z naszych dziecięcych snów i zabaw. Teatrem zrobionym ze skrzynek, patyków i butów...

Polecamy gorąco!

Wykonanie strony www: X 2012 r strony internetowe
©2007-2011 - M.Lubieński