studio

"Talitha"
spektakl poetycki
tekst: Anna Maja Miller
realizacja i wykonanie: A.Miller i L.Lubieński
premiera 2006 r.
czas trwania: 60 min.

... wobec podświadomości, przeczucia, niedopowiedzenia, tajemnicy pozostaje tylko milczenie

"Talitha" - pełen pochwały życia spektakl - zdarzenie, które ma miejsce w życiu Anioła i Klauna, będących w istocie symbolami ludzi żyjących w świecie pozbawionym imion, dat, adresów, ale jakże konkretnych przeżyć, pytań. Pytań o sens - narzucanych przez życie - konwencji, które często nie dają nam szansy spotkać się w sposób najgłębszy, najbardziej ludzki, nie pozwalają wzajem się poznać, zrozumieć... Atmosfera przedstawienia, raz beztroska i pogodna, innym razem wzruszająca czy wreszcie mroczna i bolesna - odzwierciedla stany duszy człowieka.

Galeria


      Historia Talithy jest "stara jak świat". Właściwie wszystko już było...

        Tajemnicą pozostaje niepowtarzalność każdego człowieka i każdej chwili.

          Nigdy nie było i nie będzie kogoś takiego jak ty, takiego dnia jak dziś.  


"Talitha" to obraz poszukiwań teatralnych jego twórców, którzy w sposób barwny, plastyczny - choć nie zawsze dosłowny, wyrażają siebie i swój teatr. Dopełnieniem formy przedstawienia są osobliwe twory - kukły, towarzyszące aktorom w tej teatralnej, poetyckiej wędrówce.

... to autorski, poetycki spektakl, którego akcja rozgrywa się tak naprawdę w... sercu człowieka. Opowiada o poszukiwaniu szczęścia i prawdy. Spotkanie dwojga bohaterów uświadamia im wzajemną wędrówkę ku Krainie Szczęśliwości, którą nieudolnie określają jako: "Tam". Na drodze tej, często pełnej niejasności, bólu, a także powszednich radości spotykają Kogoś kto wskazuje im kierunek...    

Zapraszamy Cię Drogi Przyjacielu
do Pokoiku Dzieciństwa.
Może i Ty odnajdziesz w nim Tajemnicę
swojego serca...  
anioł i lalka...  

  

  ... oto wreszcie nastąpi widowisko  

Gdynia, marzec 2006  

Wykonanie strony www: X 2012 r strony internetowe
©2007-2011 - M.Lubieński